25 Haziran 2018 Pazartesi

''O KADAR BASİT Kİ...''

Aslında her şey o kadar  basit ki. Bu kavgalar, tartışmalar, küslükler, ayrılıklar o kadar saçma ki. Her sokak arası, her köşe başı ayrı bir acı taşıyor. Kalp kırılıyor, kelimeler insanların ağızlarından kendini bilmeden çıkıp sağa sola çarpa çarpa dağılıyor, dağıtıyor. Can yakıyor, acı veriyor.
Karşılıklı oturup konuşup çözebilecekken, ters taraflara koşup düğüm yapıyoruz. Kaçtıkça o düğüm daha da güçleniyor en sonunda çözülemeyecek hale geliyor ve iz bırakıyor. Geçmeyecek bir iz. 
Anlayamıyorum neden böyle. Kimseyle de anlaşamıyorum, ben neden böyleyim? Neden diğerleri gibi gezip, tozmak, mekanlarda takılmak bana keyifli gelmiyor. Boş geliyor, koca bir hiçlik. Hayat bu değil, bu olmamalı. Her gün kendini geliştirmek için bir fırsat olmalı, değiştirmek değil bakın 'GELİŞTİRMEK'  Değişiyorsan sabit fikirli değilsindir. Bugünün doğrusu sana yarın yanlış gelmemeli; bugünün doğrusu, yarın daha doğrusunu aramaya itmeli. 
Kalpleriniz de, düşünceleriniz de gecenin zifiri karanlığında, en pis sokak aralarına dönmüş. 
Herkes anlaşılmak istiyor, olanları anlamak istiyor ama hiç kimse dinlemiyor, durup düşünmüyor. Düşünmeden hareket ediyor, utanmıyor yaptıklarından, pişman olmuyor. Utanmaz bir hale geliyor adeta. Ağzından tonlarca hakaret çıkan biri, bir 'Özür Dilerim'e dilsiz kalıyor.
Şimdi her şeyi basitleştiriyorum sizin için: Sadece iletişim kurun, konuşun, açık olun, kaçmayın, anlayın, empati kurun, yaptıklarınızın farkında olun ve özür dileyin en önemlisi de hatanızı tekrar etmeyin. Hata yapılır, önemli olan bir daha yapmayacak kadar farkına varmak. Bu kadar basit.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

MÜZİK:

Vedat Sakman - Usulca - https://www.youtube.com/watch?v=EtAxALI43ek
Lara Di Lara - Sıradan Dediğin - https://www.youtube.com/watch?v=greKJ8gJylo
Albin Hasani - Melekler - https://www.youtube.com/watch?v=v2JcBAPaUAY

KİTAPLARDAN ALINTILAR:

''...Son zamanlarda her türlü topluluktan kaçar olmuştu ama şu anda birdenbire bir şey onu insanlara doğru itmeye başlamıştı.
İçinde yeni bir şeyler gelişiyor, insanlara karşı susuzluk duyuyordu. Bütün bir aydır yoğun biçimde yaşadığı heyecan ve üzüntüden öylesine bitkinleşmişti ki, bir dakikacık için bile olsa, nasıl olursa olsun farklı bir dünyada dinlenmek istiyordu.''
'' Suç ve Ceza''
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Öne Çıkan Yayın

'ELALEM NE DER?'

Eminim sizin de annenizin, babanızın, akrabalarınızın sizin çok heveslendiğiniz bir şey için, sizi engellediği zamanlar olmuştur. Çünkü '...